Meditácia a zvukoterapia

Čo sa týka meditácie a zvukoterapie využívame prácu s jednotlivcom alebo tzv skupinové meditácie za použitia Tibetských mís Gongov a iných zvukovovibračných nástrojov. Navštevujeme rôzne Jogové a meditačné centrá prípadne sezónne aj festivaly. Tieto vibračné nástroje využívam aj pri vykonavaní masáže pre celkové umocnenie terapie relaxu a oddychu fyzického ale aj emočného tela.

Zvuk je vibrácia , ktorá rezonuje v tele. Táto vibrácia je neviditeľná , ale je trojrozmerná. Každá bunka v tele môže túto vibráciu cítiť. Zvuk má silu uzdravovať nielen na fyzickej ale aj na emocionálnej úrovni.

Dnes sa tieto nástroje využívajú ako nástroj meditácie muzikoterapie relaxácie na vyrovnávanie čakier a tiež pri náboženských obradoch a v konečnom dôsledku aj ako jednoduchá anistresová pomôcka.

Ak príjmeme fakt , že zvuk je vibrácia a ak vieme , že vibrácia prechádza celou našou fyzickou schránkou potom pochopíme , že zvuk nepočujú len naše uši , ale tak isto aj bunky v našom tele. Dôvodom prečo nás zvuk dokáže uzdraviť je ten , že liečivý zvuk sa nás hlboko dotýka a transformuje nás po stránke emocionálnej a duchovnej čo má spätný vplyv na naše fyzické telo. Zvuk nám môže pomôcť navátiť stratenú rovnováhu.

Ak sa v našom tele vyskytne blokáda toku energie táto vedie k následným chorobám , kedy nejaký orgán alebo tkanivo prestane správne fungovať a stratí svoju pôvodnú zdravú frekvenciu. Táto nerovnováha môže byť obnovená použitím zvukových frekvencií , ktoré vytvárajú Tibetské spievajúce misy.